A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Babain

Baba

Ishte ajo dit kur te shtrir te lashé
ne ate koh te veshtir ,s na linin te qet
zemra me dhimte e thonja me veti
vall neser ne menxhes a mundemi me te xhet...

ne te nesermen erdha se me lan me hy
ishte e kot ngulimiqe doja me t'pa
paramilitar e ushtri e huaj
kishin zen pusin,donin me na vra

Te lashe te shtrir ashtu ne petkun e bardh
Me ndoqen me larguan se m'lan te hyj
Mbete me te tjeret aty me t'familjes
s' ma dhan mundesin me t' perqafu ty

Ika ne mergim,mergimin e mjer
s'te pash dot asnjiher Baba
erdha pas shum viteshe te vizitoja te Vorrezat
te kerkoj nga ty Te me faleshe Baba..

- poem written by Fatmir Çitaku


Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019