A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Atdheun

Ne Gryken E Topit Po Te Me Shtini

JU O TE HUAJ TRATHETARË
JO MBRAPA S'DOT KTHEHEMI
HAKUN SHOKEVE PA JU A MARË

JO S NA FRIGONI DOTË
TE BASHKUAR TE XHITHE NE JEMI
EDHE PO TE ME MERË PLUMBI
POPULLIN MBRAPA DOT TA KEMI

KOT E KE MOJ BUSHTER
NE XHITHNJI DOT JU BEJM BALL
EDHE PO TE VRITEMI TE XHITHË
S' DORZOHEMI DOT TE XHALL

ASNJIHER S JU FRIGOHEMI
JU QE ERDHET NXANET PUSINË
NJI HABER DU ME JU QU
NE DOT TA FITOJM LIRINË

- poezi nga Fatmir Çitaku


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019