A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Fëmijët

Harabeli

Fluturon lart ne qiell
harabeli i frigesuar
jam i humbur pa shtepi
e s kam ku per te shkuar
Pershkonte qiellin fluturim
sikur se dinte ku me u ndal
i uritur ter ne frigë
u ndal ne Kopesht kokerrza me marë
Pernjiher iku me fluturim
hyri nen timen qati
nga debora e murlani
dukej se ishte murdhi
Mer ca kokerza harabel
e qendro ne shtepin time
ju afru qendrimi i vogel
me disa pereshperime
harabeli i frigesuar
u ushqy qebdroj dhe pak
Fluturoj lart ne qiell
ku su pa asnjiher me pas...

- poezi nga Fatmir Çitaku


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  10





Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019