A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Fëmijët

Xona Dhe Kukulla

Kam nji Kukullë
pran e mbaj
qdo menxhes
une elaj
mir e veshi
me te luaj
se le fare
ne dor te huaj
Floket mire
ja rregulloj
ndonjiher ne xhum
e vnojë
e kam Kukullen
per bukuri
ter kohen
me te rri.

Shkruar kl IV SHKOLLA FILLORE.

- poezi nga Fatmir Çitaku


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019