A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Beqir Aga

Beqir Aga
në Bajqin
e bon vendin
Ndertoj Shtepin
Mu te plepat
e Qitakut
e Bon nejen
e Konakut
Beqir Aga
Ndertoj Mulli
Mbi uj beri
Vendin te rrij..
E ndreq vendin
Mbi uje Qendron
nga shtat Kafe
i konsumon
Nga shtat kafe
ne dru te qerges
Beqir Aga
ja qet vetes
Beqir Aga
t 'afermit i viziton
s,ece kam
Po me Pajton

- poem written by Fatmir Çitaku


Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019