Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Tema: Poezi Për Shqiperinë Etnike

Mjer Kosova E Mjer Shqipnija

thrret telalli shkup e shkoder
,thrret kosoven hajdi ne sofer
dilni shihne t/mjerin shkja
djemet tan si esht tuj vra

jan dal hajna dolloverxhi
mrena shtetit na kan hi
po naj marin tanet thmi
neper burxhe duke naj shti

po e luajn lojen e shkjaut
po nai vrasin po naj grijn
po na i qesin ne arkivole
me tratheti po naj bien

mjer Kosova e mjer shqipnija
t.mjeret prinderit e te mjeret femija
haj medet ne dor t/kujt kemi ra
emra shqip e zemren shkja.

- poezi nga Fatmir Çitaku


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  2

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet