A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Mirë Se Erdhe Zahir Pajaziti

Mirë se erdhe Zahir Pajaziti..
Mire se erdhet Vllezerit e mi
ju andej o Lexhendar
Sod qyteti u mbushë Stoli
Që se kishte Vit me radhe
Mire se vini ne Vendin tuaj
sod i dhat ju Krenarin
Llap e gollak te bashkuar
Mbushet qenderen me madheshtin...
Mire se erdhe Xheneral
krah per krah me shoket tu
Sod LLapijanet jan te gezuar
Amanetin ne fund me qu,,,,
Mire se erdhet o Lexhendar
Amanetin e kryem Nen Loke
Jan ardhe Bijet ne mes te sheshit
Ata qe sollen lirin kesaj toke...

- poezi nga Fatmir Çitaku


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019