Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fatmir Shahini & Dëshira Haxhi - Amaneti  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Dëshira Haxhi

05/01/2016

2016-01-05T14:08:03+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Amaneti" kënduar nga Fatmir Shahini & Dëshira Haxhi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Fatmir Shahini & Dëshira Haxhi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Hevzi Kumanova - Amaneti

Në mes buzeve ka mbet fjala
s`mujta me ta than
mu ba zemra cope e akull
ate dite qe m`ke lane
pikoj loti mu kput trupi
takati m`ka leshu
gjith kto vite per nje dit
si ke mujt me i harru
sa t`kam dashur e din Zoti
deshmitar jam tok e qiell
n`qaf e morre jeten time
ma shkaterrove qdo pranever

Amaneti mbet pa dhan
andaj zemra po me kjan
mbet unaza pa ta dhan
at dit zemer kur m`ke lan(x2)

Dite te bardh me ska per mu
skam vullnet as me jetu
ty te du ma shum se veten
prandaj smundem me te harru(x2)

Amaneti mbet pa dhan
andaj zemra po me kjan
mbet unaza pa ta dhan
at dit zemer kur m`ke lan(x5)

Fazli Ramadani - Amaneti

Do të qmendem do të vuaj
Për ata dy syt e tu
Jo moj zemer s'jam i huaj
Mir e din sa shum të du

Ta kam thënë un herë pas here
Hallin shpesh ta kam qar
Të kam thënë un zemrën mere
Me dëshir ty ta kam fal

Ref:2x
Më mungon kjo dashuri
Aman e of aman
Sa të don kjo zemër ty
xhaan o xhaan

Ref:2x
Falmi sonte vetëm sonte
Ata sy që shum i du
Zemër sonte vetëm sonte
Po të lutem falmi mu

Ae din oj zemra ime
Sa shumë sonte më mungon
Pse të rri un në mendime
Kur ti vet më provokon

Ta kam thën un herë pas here
Hallin shpesh un ta kam qar
Ta kam thën un zemrën mere
Me dëshir un ta kam fal

Ref:2x
Më mungon kjo dashuri
Aman e of aman
Sa të don kjo zemër ty
xhaan o xhaan

Ref:4x
Falmi sonte vetëm sonte
Ata sy që shum i du
Zemër sonte vetëm sonte
Po të lutem falmi mu

Hashim Shala & Armend Shala - Amaneti

Po ku mje o bace Hashimi
Zanin deshta me ta ni Ti kendove e su plake
Per kosove e shqiptari
Zani yt o za i ambel
Si bylbyl ne Shqiptari
Tungjatjeta nip i dashtun
Po ta them un met vertet
Kangt e mia qe i kam kendue
Po ti la ty amanet
Thuja kanges vlla i dashtun
Mallin tim o me ma heke Refreni-
Jem nje rraje e kem ni gjak Fisin Shale ne zemren tone Brez pas brezi kem kendue
Kurr nuk dot vdes kanga jone. -2- Zemra ime mal pom bahet
Me ty kangen kur kendoj
Gzim i madh me ka kaplue
Nsyte e mi dy lote pikojn
Kangt e mia brez pas brezi
I madh e i vogel ooo trashegojn Emrin tand kur e permendi
Mi jep zemres plot vullnet
Kangt e tua per mei knue
Mi la bab amanet
Te betohem ntoke e nqiell
Rrugen tane ooo kam me ndjeke
Refreni
Jem ni rraje e kem ni gjak
Fisi Shale ne zemren tone
Brez pas brezi kem kendue
Kurr nuk dot vdes kanga jone

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Fatmir Shahini:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet