A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Fatmir Terziu

Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  24
  • Origin:
  • Elbasan 
  • Age:
  • 55
BIOGRAFIA: Fatmir Terziu is a popular writer. Fatmir Terziu është një shkrimtar shqiptar. Pas mbarimit të shkollës së mesme të përgjithshme "Dhaskal Todhri", studioi për gjuhë dhe letërsi shqipe. Ka punuar mësues dhe më vonë drejtor shkolle në disa shkolla të Shqipërisë. Ka publikuar shkrime në gjithë shtypin shqiptar dhe ka qenë gazetar i gazetës "RD", kryeredaktor i gazetës së pavarur "Fjala e Lirë" dhe Drejtor i Televizionit "Dardan". Në vazhdim të edukimit të tij të mëtejshëm ka st...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

» Add A Poem »Related Artists:

Mihal Gjergji

Odise Gremo

Ferdinand Laholli

Ardi Omeri

Viktor Canosinaj

Brahim Avdyli

Xhenc Bezhi

Sahit Shala

Liri Loshi

Shaban Cakolli


Tags: Fatmir Terziu

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019