Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fatmire Breçani - Ah Dashni  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"E Vogla E Nanes"

Komente

Asnjë Koment

13/04/2013

2013-04-13T12:58:06+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ah Dashni" kënduar nga Fatmire Breçani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Motrat Mustafa - Ah Dashni

e bukur me te pa
e embel ka fjal
si ti bashkojm zemrat
na bjer luga ne mjalt

e bukur me te pa
e embel ka fjal
si ti bashkojm zemrat
na bjer luga ne mjalt

REF
Ah dashni ah dashni
sa leht mendjen tane vij
aty zemra ku ta don
ska kush mendjen ce ta ndrron

II
zemra zemra jote
ambel din me te prit
ne ty u dashurova
sa cel e mshel syte

zemra zemra jote
ambel din me prit
ne ty u dashurova
sa cel e mshel syte

REF
Ah dashni ah dashni
sa leht mendjen tane vij
aty zemra ku ta don
ska kush mendjen ce ta ndrron

Avdyl Mziu - Ah Dashni

U largova u largova
Po me zemër kurr s'të harrova.

Ref:2 x
Ah dashni, dashni e vjetër
S't kisha lan n'dor dikujt tjetër
Edhe pse te lash dikur
Me t'harru nuk munda kurr

Ende zemra m,therr per ty
malli m`djeg per ata sy

Ref:5 x
Ah dashni, dashni e vjetër
S'te kisha lan n'dorë dikujt tjetër
Edhe pse te lash dikur
Me t'harru nuk munda kurr

Flora Gashi - Ah Dashni

Mka than nana ah moj bi
Mlidhi met e shtini nkry
Ende je e re me nis dashni
Fjalt e nanes si kam ngu
E me mend kam fluturu
E Dashnise ma shum i kam besu

x2
Ah dashnija moj dashni
Sa je e vertet
Sa ma shum qe pot besojm
Ma shum po na vret

U mashtova me dy fjale
Sa shpejt zemren e kam fal
Ishte dashuria ime e pare
Fjalt e nanes si kam ngu
E me mend kam fluturu
E Dashnise ma shum i kam besu

x4
Ah dashnija moj dashni
Sa je e vertet
Sa ma shum qe pot besojm
Ma shum po na vret

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Fatmira Breçani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet