A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Fatmira Breçani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  225
  • Vendlindja:
  • Markaj (Tropoje) 
  • Mosha:
  • 59 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Fatmira Breçani është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore folklorike. Eshte mbese Puke nga ana e nenes dhe bije Tropoje nga ana e babait. Kendon qe nga vitet e '70 dhe qe aterere jo vetem ka lancuar por edhe ka edituar shume kenge qe konsiderohen pasuri culturore e vendit. Fatmira eshte shquar gjithmone per zerin e saj te vecante dhe e ka ngritur ne nje nivel tjeter pritshmerite per kengen patriotike dhe popullore. Si nxenese e Fatime Sokolit, thuhet qe ajo e ka trashegim kengen Tropojane nga mesuesja e saj, ish-ke...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Lulja E Bjeshkës

Moj E Mira Vetullholle

Kërcimtarja

E Vogla E Nanes

Dasme E Madhe


» Dërgo Një Këngë »

Vllaun Sot Martojme
E Vogla E Nanes
Dashuri E Permallim
Ku Po Shkon Me Drapen N'dore
Lujma Lujma Doren
Xinxilushe
Turanxhia
Mos Ma Shaj Barbar Lahuten
Mindili I Bardhe
Shkoder Locia


Artistë Të Ngjashëm:

Liri Rasha

Violeta Zefi

Alida Hisku

Mimoza Ahmeti

Lori

Mimoza Mustafa

Sidorela Kelmendi

Eneda Tarifa

Gerta Heta

Julka


Tags: Fatmire Breçani, Fatmire Breqani, Fatmira Breçani, Fatmire Brecani,, Fatmira Brecani

Fatmira Breçani në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019