Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Fatmire Duraku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13
BIOGRAFIA: Fatmire Duraku është një shkrimtare e njohur. Autorja tashmë me përvojë, Fatmire Duraku shkruan poezi e prozë për të rritur dhe për fëmijë. Deri më tash ka botuar tri romane, pesë libra me poezi dhe tri libra me tregime për fëmijë. Libri më i ri me poezi për të rritur “Gjaku i trëndafilit” shquhet për nga laramania tematike, motivet e fuqishme dhe vargjet e ndërtuara dhe të kultivuara estetikisht. Ka në këto vargje sensibilitet lirik, porosi ekspresive dhe strukturime të mjeshtërisë poetik...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

2 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »Artistë Të Ngjashëm:

Aferdita Beçiri

Natasha Limaj

Viktoria Xhako

Mimoza Bici

Arsejda Gjyli

Anila Varfi

Drita Fejza

Lediana Kapaj

Marjeta Shatro Rrapaj

Anita Hoxha


Tags: Fatmire Duraku

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet