Më mbaj mend (për 1 muaj)

Faton Dolaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Faton Dolaku është një autor këngësh i njohur. Faton Dolaku ka lindur në Prishtinë. Shkollën fillore e përfondoi në Shkollën fillore "Ismail Qemali" në Prishtinë. Ndërkohë që studimet e larta i kreu në Vienë (Austri), dhe u diplomua në vitin 2008 në Akademinë e Arteve për "Piano & Kompozicion". Ka kompozuar mjaft këngë për disa emra mjaft të njohur të estradës si: Malda Susuri, Kaltrina Selimi, Mjellma Berisha etj. Aktualisht jeton në Prishtinë dhe punon në televisionin e njohur kosovar K...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Tags: Faton Dolaku

Komente 0