Më mbaj mend (për 1 muaj)

Faton Dolaku

Faton Dolaku
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Ditëlindja:
  • 31 Gusht
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♍ Virgjeresha
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Faton Dolaku është autor këngësh i njohur. Faton Dolaku ka lindur në Prishtinë. Shkollën fillore e përfondoi në Shkollën fillore "Ismail Qemali" në Prishtinë. Ndërkohë që studimet e larta i kreu në Vienë (Austri), dhe u diplomua në vitin 2008 në Akademinë e Arteve për "Piano & Kompozicion".

Ka kompozuar mjaft këngë për disa emra mjaft të njohur të estradës si: Malda Susuri, Kaltrina Selimi, Mjellma Berisha etj. Aktualisht jeton në Prishtinë dhe punon në televisionin e njohur kosovar Koha Vision.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Komente 0