Më mbaj mend (për 1 muaj)

Faton Rugova

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
 • Vendlindja:
 • Rogovë E Hasit 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Zvicër 
 • Mosha:
 • 40 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Faton Rugova është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, tallava, popullore dasmash dhe popullore vajtuese. Fatonin të gjithë e njohim me mbiemrin Rugova, por shumë pak nga ne e dinë se ai saktë e ka pasur Faton Berisha, po prej respektit dhe dashurisë së flaktë që kishte ndaj atdhetarit të madh Ibrahim Rugova, vendos ta merr mbiemrin e tij, e shëndrrohet në Faton Rugova, një gjest i cili është për t'u admiruar. Nis karrierën në vitin 1998 në Luzern të Zvicrrës, me këngën "Kosovë nana ime", ku shkak është bërë djali i dajës së tij, Ferat Kika, i cil...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë KomentLive 100% 2017 (2017)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Aziz Murati

Driton Ajeti

Blerim Gashi

Liridon Sefa

Labinot Rexha

Bardhi (Bardh Ramadani)

DMC aka Babloki

Duli

Mad Lion

Luli (Lulzim Sadiku)

Tags: Faton Rugova, Faton Berisha


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet