Më mbaj mend (për 1 muaj)

Faton Rugova - Te Ura E Gurit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  9

Endrra jone e vetme
Ishte me u martu
Me pas nji shpi tvogel tlumtur me jetu..
Buk e kryp e rahat shpirti
E 1 cik e djal
Dit e nat ju lutshim zotit
kurr mos me na nda(2x)

Te ura e gurit me ty zemer dashnin e fillova te ura e gurit u largove e me sy lotova..
Mu baft varri te kjo ure
Mu baft trupi hi e gur
Mos harro sa tjesh gjalle
Sa tka dasht dikur ky djale..

Kjo dynja e rrejshme
Asgje e vertet..
Shkaku pasurise dashuri ska mbet..
Fukara por tjemi tlumtur sa here mpate than,,
Por me kohen ndrrove mendje
Ke ngu bab e nan
Vendose me mlan...

Te ura e gurit me ty zemer dashnin e fillova
Te ura e gurit u largove e me sy lotova..
Mu baft varri te kjo ure
Mu baft trupi hi e gur
Mos harro sa tjesh gjall sa tka dasht dikur ky djale


Ky tekst u dërgua nga Elissa

Faton Rugova - Te Ura E Gurit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Ura E Gurit".
3. Video është e këngës "Te Ura E Gurit", por nuk këndohet nga Faton Rugova.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Faton Rugova:


Komente 0