Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  51
  • Vendlindja:
  • Vlorë 
  • Mosha:
  • 97 Vjeç
BIOGRAFIA: Fatos Arapi është një shkrimtar dhe autor këngësh shumë i njohur. Fatos Arapi lindi në qytetin e Vlorës(1923). Po atje ai kreu shkollën e mesme, ndërsa studimet e larta i ndoqi në Bullgari (Sofje) në fakultetin e Matematikës dhe të Ekonomisë. Ka punuar shumë vjet gazetar dhe pedagog në Fakultetin Histori Filologji të Tiranës. Disa herë ka fituar çmime kombëtare e ndërkombëtare për poezi. Vepra e Fatos Arapit është e pasur në llojet e zhanret e ndryshme që ai lëvroi. Përveç poezisë ku ai qëndron në rreshta...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Petro Nini Luarasi

Bardhyl Londo

Arben Duka

Petro Marko

Gjergj Fishta

Asdreni

Mitrush Kuteli

Odhise K. Grillo

Pjetër Bogdani

Lasgush Poradeci

Tags: Fatos Arapi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet