Më mbaj mend (për 1 muaj)

Asaj

Sonte,
Yjet, ndofta s’di duhen kesaj nate, aq sa ti mua.
Dritat, ndofta, s’du duhen yjeve, aq sa ti mua.
Sonte,
Ereza e trupit te kesaj mbremjeje me deh…
Dhe gjithe coperat e dashurive,
Qe I lashe diku neper rruge te jetes
Vijne e ringjallen tek ti
Si coperat e thyera te mermerit,
Kur restaurojme nje statuje.

- poezi nga Fatos Arapi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet