Jeta

Jeta eshte stacion ndarjesh e takimesh.
Jemi perhere udhetare
dhe nder duar, bagazh te pandare,
nje valixhe te vogel
perpjekjesh, sulmesh, kujtimesh.

- poezi nga Fatos Arapi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  9