A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Fatos Xhaferi - Per Ty Mendoj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

11/02/2010

2010-02-11T20:53:56

Këngë e albumit:

"Per Ty Mendoj"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Per Ty Mendoj" kënduar nga Fatos Xhaferi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Scandali - Per Ty Mendoj

Scandali:
Per ty mendoj zemer te dua gjithcka ta dhuroj ty, sepse ti ke lindur per mua jeta ime zemra ime gjithmon do jemi dy, me shif pak ti ne sy jeten ta kam falur ty jeten ta kam falur ty princesha ime me ty jam sikur ne perralle falenderoj zotin gjene me te bukur qe me ka fal ti je engjelli im me mbron ngado qe shkoj nuk kam si te ta shpreh tmerresisht ty te dashuroj, shum te adhuroj

REF: Young j :
Dhe un prap per ty mendoj cdo nate,vec un e di se sa te dua rri dhe pak dhe kur me flet kur me puth kur me prek baby je mundesia qe vjen nje here ne jet dhe per ty mendoj, per ty mendoj sa te dua un e di je e vetmja dashuri,mendoj per ty mendoj cdo sekond cdo minute qe jetoj…

Young j :
Fillojn bisedat pa fund me nje te dua ne fund se sa te ndiej jeta ime dhe nuk dua te t'humb se sa xheloz per ty un ndihem kur te shof me cuna te tjer nje sekond te jesh larg meje per ty malli me merr e di qe ti me do shum dhe e pelqen tipin tim ti e pelqen stilin tim,e di tek un ke besim jetojm ne mbi nje premtim,bashke kemi marr nje udhetim deri ne perfundim , je tatuazh ne shpirtin tim

REF: Young j :
Dhe un prap per ty mendoj cdo nate,vec un e di se sa te dua rri dhe pak dhe kur me flet kur me puth kur me prek baby je mundesia qe vjen nje here ne jet dhe per ty mendoj, per ty mendoj sa te dua un e di je e vetmja dashuri,mendoj per ty mendoj cdo sekond cdo minute qe jetoj…

Orianel:
Ti e di, une edhe ti ne pafundesi kam nevoje per ty te dua si femije heej per ty mendoj ngado qe shkoj veten po e mundoj jeta pa ty nuk mundet asgje nuk eshte njesoj, heej ateher kur ishim bashke cdo gje kishte kuptim tani po vuaj pasojat qe me solli ai gabim te ndiej heej,veten dot nuk e genjej te dua ktu krah meje lumturin me ler ta kthej

REF: Young j :
Dhe un prap per ty mendoj cdo nate,vec un e di se sa te dua rri dhe pak dhe kur me flet kur me puth kur me prek baby je mundesia qe vjen nje here ne jet dhe per ty mendoj, per ty mendoj sa te dua un e di je e vetmja dashuri,mendoj per ty mendoj cdo sekond cdo minute qe jetoj…

Sekondari - Per Ty Mendoj

po mendoj
kete nat
i vetem pa ty jam

sjemi bashk
sjemi si me par
sjemi si me par

te dua vetem ty
te tkem praan
te te kem un pran

dhe kur bjen shi
i vetem rri menjan
zoti per ne qan
----------------

Ref*
cdo cast ne mendjen time
kalon
si gjithmonnnnnnn
ty te mendojjj
vetem ti me lendon
me lendon
vetem ti me lendon zemer
ti kthehu prap perseri
te jemi vec un e tiii
vec un e ti
te te mbaj ty pran
te te kem ty shpirt
te te kem
ne krahet e mij

------------------
dhe nqoftse degjon
nga zemra dalin fjalt
nqf ke pak shpirt
fale ti kte djal

qe tjeni bashk me mir
per ty per te jo per mu
qe tjeni prap te dy
leni ca thon ttjert se sesht ashtu

dhe qielli nga rret pushtohet
nji fllad i thjesht prek nga dal
dhe dielli me nuk lind
te ngrohin kto fjal

se 3 vite shpejt kalojn
por s'harrohet asnji cast
me mir do t'ishte
sikur te kthesh pas

--------------------

Ref*
cdo cast ne mendjen time
kalon
si gjithmonnnnnnn
ty te mendojjj
vetem ti me lendon
me lendon
vetem ti me lendon zemer
ti kthehu prap perseri
te jemi vec un e tiii
vec un e ti
te te mbaj ty pran
te te kem ty shpirt
te te kem
ne krahet e mij

Matteo - Per Ty Mendoj

Rref 3x

Ty te dua zemra ime..me lot qaj kur te kujtoj
Asnjiher nuk te harrova..gjithmon per ty rri mendoj

Rep 1

Ty te kam ne zemer lock..edhe pse je larg
Ditet qe kaluam..s'harohen pa lon plag
I kujtoj kujtimet..edhe ktu ne ven te huj
Me beso moj zemer..per femra nuk po vuj
Po mungon vetem aj..aj zoni jot
Dashnin qe ti ma dhe..spo muj me gjet un sot
E deshtem njoni tjetrin..pa pik dyshimi
E tash midis nesh..egziston vec kujtimi
2 zemra te thyme..qe i ndan nje oqean
Dhe nji lot ma shum..qe dikushi spo e mban
E tash qe je larg..sme ka met vec gjo tjeter
Vecse me shfletu..e te dal ne faqen tjeter
Mu fut ne kujtime..qe per mu ska marrim
Zemer besom..ska qetsi ne shpirtin tim
Un e di se do vi koha..do vi ajo dit
Qe bashk do bashkona..derisa Zoti t'na merzit

Rref 2x

Ty te dua zemra ime..me lot qaj kur te kujtoj
Asnjiher nuk te harrova..gjithmon per ty rri mendoj

Rrep 2

Besom moj zemer..kte keng po e shkrruj me lot
Momentet qe kalum..i kujtoj edhe sot
Te kujtohet kur bashk dilnim..rrugve te lagjes
Gjithmon dor per dore..simboli i paqes
E tash qe i kujtoj..me mungojn ato dit
E ktu ne mes te detit..po pertoj me hap syt
Cdo mengjes kur cona..cona me menjen te ti
Vras menjen edhe sa..do rrezistoj pa ty
Nuk e di vec ama..pa ty nuk po jetoj
A thu kur bashkona..a thu do egzistoj
A thu mke harru..e per mu me smenon
A thu fjalen te du..dikujt tjeter ja detikon
A ndoshta te mashtrun..e ke menjen per tradhti
A ndoshta je me tjetrin..e per mu me nuk ta ni
Nuk e di zemer..vec dicka po du me than
N'zemren tem segziston tjeter..pervec emrit tan

Rref 3x

Ty te dua zemra ime..me lot qaj kur te kujtoj
Asnjiher nuk te harrova..gjithmon per ty rri mendoj
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019