Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  • Lupç Të Poshtëm 
  • Mosha:
  • 53 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Fehmi Pireva është një shkrimtar. Fehmi Pireva lindi në Lupç të Poshtëm, komuna e Podujevës. Shkollën fillore e kreu në vendlindje, ndërsa të mesmen, dy vjetët e para në paralelen e gjimnazit" Sami Frashëri" të Besisë, ndërsa dy vjetët e tjera në gjimnzazin " Eqrem Çabej" në Prishtinë. Ka mbaruar fakultetin juridik në Universitetin e Prishtinës,"Hasan Prishtina". Ka qenë veprimtar dhe i përndjekur politik nga regjimi serb, për shkak të aktivitetit në shoqatën " Bashkimi i Rinisë"...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Gëzim Ajgeraj

Xhemajl Rudi

Islam Idrizi

Fatmir Çitaku

Veron Hoxhaj

Sajmir Hide

Ilir Koro

Nazmi Abazi

Lulzim Kalaj

Agron Tufa

Tags: Fehmi Pireva


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet