A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ferdinand Laholli

Not Yet Rated

  • Origin:
  • Gradishtë Moçalore 
  • Residence:
  • Gjermani 
  • Age:
  • 59
  • Zodiac sign:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Ferdinand Laholli is a popular writer. Familja ishte me prejardhje nga Vidohova e Korçës, si pasojë e emigrimit të atit të në Amerikë, qe dërguar të përjetonte ferrin e regjimit komunist. Më pas familja Laholli dërgohet në kampin e internimit Savër, ku për tridhjetë vite vuajti mohimin total të sistemit monist. Shkollimin tetëvjeçar e mbaroi në Savër më 1974, ndërsa vijimi i gjimnazit përbënte herezi. Pas tetë vitesh i u lejua të frekuentojë mbrëmjeve shkollën e mesme, të cilën e mbar...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Mihal Gjergji

Ardi Omeri

Teodor Keko

Fatmir Terziu

Xhevahir Cirongu

Odise Gremo

Viktor Canosinaj

Pal Sokoli

Xhenc Bezhi

Brahim Avdyli


Tags: Ferdinand Laholli

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019