Ferdinant Bjanku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
  • Mosha:
  • 53 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Ferdinant Bjanku është një këngëtar i njohur. Autobiografi: Instrumentist dhe interpretues i këngëve popullore tradicionale shqiptare, (përveç repertorit të këngëve të muzikës së lehtë italiane), prej disa vitesh shkruaj edhe këngë, si në shqip, ashtu edhe në italisht. Kam lindur në Shkodër, qytet në veri të Shqipërisë dhe një prej qëndrave kryesore kulturore të vendit. Megjithese prej vitesh jetoj ne Itali, nuk kam nderprere asnjehere aktivitetin tim si kengetar, interpretues i kenges se p...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Thoma Mahilaj

Bert Ndoci

Fred Delaj

Arjan Toci

Miftar Meta

Xhevair Akulli

Refet Asani

Hidaver Osmani

Alush Hamiti

Aziz Dervishi


Tags: Ferdinant Bjanku, Ferdinand Bjanku, Ferdinant Bianku

Krijo Një Kartolinë