Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ferdinand Bjanku - Syte E Tu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  2

M'ike larg, por dot'kujtoj
ne vetmi moj tuj t'kendu
kurre prej zemres s'te largoj
s'i trathtoj dy syte e tu

dot' jetoj po me andrrime
per at kohe qi ne kaluem
Kam me u pshet n'kitarren time
me syt' errun dhe t'lotuem

po sa here qi kam me kendu
tek' ti mendjen do t'a çoj
Jo pa ty s'kam me vallzue
as ndoj tjeter s'perqafoj

do te pres, dot pres sa t'kthehesh
me gezim prap n'kraht e mi
dhe at'here perhere dot'ùbetesh
n'zemer t'ime t'ane dashtni.Akordet:

Am---------------Dm
M'ike larg, por dot'kujtoj
---------------------Am
ne vetmi moj tuj t'kendu
-----------------------E7
kurre prej zemres s'te largoj
--------------------Am
s'i trathtoj dy syte e tu

dot' jetoj po me andrrime
per at kohe qi ne kaluem
Kam me u pshet n'kitarren time
me syt' errun dhe t'lotuem

po sa here qi kam me kendu
tek' ti mendjen do t'a çoj
Jo pa ty s'kam me vallzue
as ndoj tjeter s'perqafoj

do te pres, dot pres sa t'kthehesh
me gezim prap n'kraht e mi
dhe at'here perhere dot'ùbetesh
n'zemer t'ime t'ane dashtni.


Nuk kemi video për këtë këngë.
Ferdinand Bjanku - Syte E Tu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Syte E Tu".
3. Video është e këngës "Syte E Tu", por nuk këndohet nga Ferdinand Bjanku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ferdinant Bjanku:


Komente 0