Më mbaj mend (për 1 muaj)


Feride Kurti

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  39
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Feride Kurti është një këngëtare e njohur. Ajo erdhi në tribunën e këngës, kur për këngën kishim shumë uri. Ishte vajza e parë matjane, që merrte atë guxim. Kishte ambicien, që në tempullin e këngës të barazohej me burrat, për të dëshmuar bukurinë dhe fuqinë e zërit të femrës, që njëherësh përfaqëson nënën, motrën, gruan, shqiptaren. Shpërtheu shpirti i saj, zëri që gjer atëherë na kishte munguar. Paralajmëronte ai zë mbërritjen e këngëtares që do ta bënte më të njohur Matin në gjithë Shq...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Himena Ymeri

Juli Ndoci

Ajkuna Anxhaku

Persa

Valbona Zhuleku

Violeta Zefi

Enkelejda Qesku

Majlinda Dada

Habibe Ostreni (Bibe)

Siciliana Mazi

Tags: Feride Kurti


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet