A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ferki Shala

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 56 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Ferki Shala është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo ilahi. Ish solisti kryesor i grupit të famshëm mitrovicas TNT ka kohë që nuk këndon më muzikë rok. Ishte në kulmin e karrierës së tij prej këngëtari të suksesshëm kur vendosi papritmas ta braktiste muzikën përgjithmonë. Kishte bërë nam të madh me këngët e tij të njohura në Kosovë dhe kudo tjetër. Muzika e tij popullore dhe zbavitëse dëgjohej nga mija simpatizatë. Këndonte edhe në disa gjuhë të tjera përveç shqipes. Shetiste tërë botën për t’ju sjellur p...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Ish-Anëtar i grupit

TNT

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Sabit Bilalli

Agim Gerguri

Riza Selimi

Fazli Rashica

Shkumbin Kryeziu

Leka

Enver Muluka

Syrja Etemi

Xheki

Zenel Zekolli


Tags: Ferki Shala, Tnt

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019