Festivali i Këngës Në RTK
Festivali i Këngës Në RTK

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Festivali i Këngës Në RTK është një festival muzikor e njohur. Festivali u ideua duke u bazuar tek festivalit me të njëjtin emër, i cili mbahet në Shqipëri që nga viti 1962 dhe u përdor si finalja kombëtare shqiptare për Eurovizionin që nga viti 2003. Kosova nuk ka marrë pjesë kurrë në Eurovision Song Contest, por konkursi është transmetuar në territor që nga viti 1961 dhe një numër i artistëve kosovarë kanë përfaqësuar Shqipërinë ose Serbinë në këtë event. Pavarësisht pamundësisë për t'u bërë anëtare e p...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0