Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Festivali Në RTSH

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  102
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Festivali Në RTSH është një festival muzikor shumë e njohur. Ishte viti 1962, kur për herë të parë në Shqipëri do të niste udhën një traditë aq e bukur e këngës së lehtë shqiptare. Fillimisht, këngët do të vinin përmes zërit të radios dhe me avancimin e teknologjisë edhe në televizion. Këngëtarët e asokohe ishin të detyruar të këndonin këngë të politizuara për shkak të sistemit të atëhershëm, por duke prodhuar këngë të një cilësie të lartë artistike shumë prej të cilave kanë mbetur në mendjen e publikut pë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Top Fest

Kënga Magjike

Eurovision


Tags: Festivali Në Rtsh, Rtsh, Eurovision, Eurovizion, Eurosong, Fik

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet