Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fidaim Aliu - Bjeri Gajdes  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Oj Shehide"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2011

2011-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Bjeri Gajdes" kënduar nga Fidaim Aliu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Fidaim Aliu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Beli & Klodi - Bjeri Gajdes

Sot ka fest gjith shiptaria hidhet
vallja e nuk poshon knohet kanga
E Bjen alltia bjeri gajdes or djalo

Bjeri gajdes gajregji bjeri
mos te thaft Dora gajregji o
djal i Ri sod Feston kosova
bjeri gajdes gajregjiBjeri mos
te thaft Dora gajregji o
Djal i Ri sot feston kosova

Sot ka fest gjith shiptaria hidhet
Vallja e nuk poshon knohet kanga
E bjen qiftelia bjeri gajdes or djalo

Bjeri gajdes gajregji bjeri
mos te thaft Dora gajregji
O djal i Ri sod feston kosova
Bjeri gajdes gajregji bjeri mos
Te thaft Dora gajregji or djal i
Ri sot feston kosova

Silva Gunbardhi & Hysni Zela - Bjeri Gajdes

(Silva)
Nuk ka dasëm o pa dasmorë
nuk ka valle o pa valltar
dhe në vdeksha ju vallzoni
me këngët e vallet lart

Ref:2
Bjeri gajdes gajdegji
bjeri o t'lumtë dora
gajdegji or djal i ri
bjeri për Jafora

(Hysni)
Bjeri bjeri gajdes gajdegj
bjeri bjeri o t'lumt dora
bjeri o djal i ri

(Silva)
Sot ka fest vendlindja jonë
e gjithë rinina zemrat naj ngre
sot ka fest gjithë Shqiptartia
se n'shpirt vlon dashuriaaa...

Ref:4
Bjeri gajdes gajdegji
bjeri o t'lumtë dora
gajdegji or djal i ri
bjeri për Jafora

Nikollë Nikprelaj - Bjeri Gajdes

Heu Nuk ka darsem o pa daulle
E nuk ka valle pa valltar
Edhe nvdeksha o jo vazhdoni
Me kang e zemer
E ballin lart

ref:
Bjeri gajdes gajdexhi
bjeri mos tu thafte dora
gajdexhi o djalo i ri
o se erdhi koha x2

Heu Nuk ka darsem o pa daulle
E nuk ka valle pa Valltar
Edhe nvdeksha o jo vazhdoni
Me kang e zemer
E ballin lart

ref:
Bjeri gajdes gajdexhi
bjeri mos tu thafte dora
gajdexhi o djalo i ri
o se erdhi koha x2

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Fidaim Aliu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet