TEKSTESHQIP

Fidani Vogel
Kush Po Qet Alti Pa Nal
Lyrics

kush po qet allti pa nal nihen krismat n'shtat madan po qet baba kret po kallet u nis dasma gzimi s'ndalet fort po lujn motrat me bija po lujn dajt po lujn vllaznia veq po shkon tuj rrit shyreti e kan marr nusen per qefi

ref..po i shkojn nones lot prej gzimit shkon perpjet flaka dhe timi kerset pushka dridhe mali veq per gzim jo per inati(2 her)

paskan shku nusen me mar miku para u paska dal bjen tupani e qiftelia per hajr t'qoft mik miqasia. per hajr t qoft mik miqasia n'kom u qu bab zotnia krisi pushka pushk prej gzimi kret mahalles naj dul timi ...........

ref.po i shkojn nones lot prej gzimi shkon perpjet flaka dhe timi kerset pushka dridhet mali veq per gzim jo per inati(2her)