Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fidush Aliu - Mire Se Erdhe Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  2

t`lumet ne erdh gzimi jon ramazanin n`mesin ton
ty ALL-LLAH-u qon mirsin shum rahmet per krejt njerzin ty ALL-LLAH-u tka nderu mshir ne ti me na dhuru mir se erdhe fati jon ne pranver ne shpirtin ton mirse erdhe nmesin ton ramazan o gzimi jon

t`lumet ne erdh gzimi jon ramazanin n`mesin ton
ty ALL-LLAH-u qon mirsin shum rahmet per krejt njerzin ty ALL-LLAH-u tka nderu mshir ne ti me na dhuru mir se erdhe fati jon ne pranver ne shpirtin ton mirse erdhe nmesin ton ramazan o gzimi jon

ti na sjell ne gjdo te mir lidh shejtanin me zingjir

per tmaadheruar emrin ban se n`ty zoti qoj kur'an

lej lej kadrin me shum vler sa si kan 1000 muj tjer ty ne tkemi knaqsi tpar ne aksham kur hajm iftar n`ahiret jeta na mrrin kur ta kojm ne perendin

t`lumet ne erdh gzimi jon ramazanin n`mesin ton
ty ALL-LLAH-u qon mirsin shum rahmet per krejt njerzin ty ALL-LLAH-u tka nderu mshir ne ti me na dhuru mir se erdhe fati jon ne pranver ne shpirtin ton mirse erdhe nmesin ton ramazan o gzimi jon

Pun e mir ZOTIT gjdo her na e rrit 700 her agjerimi esht i tij e shperblimi ska kufi
QKa o Vlla un ty me 10 vjet
vjet e para jan rahmet
vjet e tjera ZOTI thrret rob te vet ne magfirret vjet e fundit qka na bjen nuk na len me ra nxhennem ti dhe shpirtin na pastron kurse trupin na e forcon vlera jote nuk shkon bosh nga ti dalim me shendosh

t`lumet ne erdh gzimi jon ramazanin n`mesin ton
ty ALL-LLAH-u qon mirsin shum rahmet per krejt njerzin ty ALL-LLAH-u tka nderu mshir ne ti me na dhuru mir se erdhe fati jon ne pranver ne shpirtin ton mirse erdhe nmesin ton ramazan o gzimi jon

pra gjdo kush ka borgj prej nesh te shkon viter sa me shpejt pun te mira pa ja nda
besimtarin me pas vlla mos t harrojm nje gje aspak pasurit mej dhan zeqat t mej mej ndihmu kshtu fukarat n`bajram tjen ne gjendje tlart ja hap deren ne xhennet ne xhennet agjeruesit te vertet aa ateher zoti ska dyshim e shperblen per agjerim ja hap deren ne xhennet agjeruesit te vertet

t`lumet ne erdh gzimi jon ramazanin n`mesin ton
ty ALL-LLAH-u qon mirsin shum rahmet per krejt njerzin ty ALL-LLAH-u tka nderu mshir ne ti me na dhuru mir se erdhe fati jon ne pranver ne shpirtin ton mirse erdhe nmesin ton ramazan o gzimi jon


Ky tekst u dërgua nga  fitore


Nuk kemi video për këtë këngë.


Fidush Aliu
Publikimi: 01/11/2010


Fidush Aliu - Mire Se Erdhe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mire Se Erdhe".
3. Video është e këngës "Mire Se Erdhe", por nuk këndohet nga Fidush Aliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Fidush Aliu:


Komente 0