Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fidush Aliu - Ezani Bilalit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

O Resul të kujtojm me mall ty që të patëm imam. Prej kur nga kjo bot ke dal Bilali s'thërret ezan 2x

Kur ngritem të jap ezanin mallëngjimi më kaplon. E gjith kjo bot pa Resulin vetëm shpirtin ma ngushton 2x

Ref:
Ya Resul All-llah Ya Habib All-llah Ya Resul All-llah Ya Nebi All-llah 2x

Vjen Omeri me Ubejdin e lusin me lotë ne sy: "O Bilal thirre Ezanin le të gëzohet aj Nebi" 2x

Qlirimi Kudsi sherifit ash dhurata e Zotit ton. Toka e Isras dhe Miraxhit sot Islamin e pranon 2x

Ref:2
Ya Resul All-llah Ya Habib All-llah Ya Resul All-llah Ya Nebi All-llah 2x

Përmbi Kuds Bilali e lëshon zërin e tij mallëngjim.
Gjdo Ashab tani loton nga kujtimet që ju bin

O ma i dashuri Muezin dhasht All-llahu në kauther.
Ta thërrasësh ti Ezanin kur t'shohësh at pejgamber.

Ref:3
Ya Resul All-llah Ya Habib All-llah Ya Resul All-llah Ya Nebi All-llah 2x
Fidush Aliu
Publikimi: 28/06/2011


Fidush Aliu - Ezani Bilalit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ezani Bilalit".
3. Video është e këngës "Ezani Bilalit", por nuk këndohet nga Fidush Aliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Fidush Aliu:


Komente 0