Fikret Dauti
Fikret Dauti

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Gostivar
  • Jeton në
  • Maqedonia e Veriut
  • Mosha:
  • 38 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 25 Qershor 1985
  • Horoskopi:
  • ♋ GaforrjaBiografia

BIOGRAFIA: Fikret Dauti është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, tallava, popullore dasmash dhe baladë popullore. Ka filluar me muzikë në vitin 1998. Ka një djalë dhe një vajzë. Më datë 2 Dhjetor 2012, Fikret Dauti publikon videoklipin "Ruaje Zemren Time". Më datë 16 Maj 2013, Fikret Dauti publikon videoklipin "Ka Kush T'pret". Më datë 18 Qershor 2015, Fikret Dauti publikon videoklipin "Ramazan M'kisht Mar Malli". Më datë 7 Mars 2016, Fikret Dauti publikon videoklipin "U Kry". Më datë 28 Prill 2017, Fikret Dauti publikon videoklipin "Te Kam Da...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0