Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fikret Dauti - Ramazan M'kisht Mar Malli Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

O Zot i fuqishem ty te qofshim fal ndimoju gjith atyre që po e agjërojn këtë Ramazan të shejnt O Zot i mëshirshëm letsoja këtë agjërim vllezërve dhe motrave tona të këti muajt të shejnt.

Syt mu mbushën mu
me lot,tfalem Zot për
kët dit sot me lot e ndegjoi
Ezanin kjo është drita e
Islamit oh moj sofra
e ramazanit begati
e muslimanit sa e mirë
e sa sevap krejt reth sofres
bajn iftar.

Ramazan o mkish mar malli që një vit me
me ba iftarin Ramazan o muj i dritës rrug tAllahut
mirëdritën.2x

Duart plot elhamdulila bajm syfir me Bismilah
Te Allahu je i pari kush ban jet me prit iftarin.2x

Krejt të mirar i ka fal o i bukur o Allah smdhimet shpirti
kur ti mban dhe një jet tish Ramazan.

Ramazan i mkish mar malli që një vit me ba
iftarin Ramazan o muj i drites rrug tAllahut
mirëdritën.2xNuk kemi video për këtë këngë.
Fikret Dauti - Ramazan M'kisht Mar Malli
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ramazan M'kisht Mar Malli".
3. Video është e këngës "Ramazan M'kisht Mar Malli", por nuk këndohet nga Fikret Dauti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Fikret Dauti:


Komente 0