Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fikrije Lushaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
 • Vendlindja:
 • Gjilan 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 48 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Fikrije Lushaku është një këngëtare e njohur. Ajo ka te mbaruar Shkollen e ulet dhe te larte te muzikes ne Qytetin e Gjilanit ku dhe jeton atje eshte e martuar ka 2 Vajza dhe dy djem. Në vitin 1991, Fikrije Lushaku publikon albumin "Harrimi". Në vitin 2009, Fikrie Lushaku & Shkurte Lushaku publikojnë albumin "Veq Dy Germa"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Motra e

Shkurte Lushakut

Komente

Asnjë KomentVeq Dy Germa (2009)

Harrimi (1991)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Lora Braha

Miradije Aliu

Ermira Morina

Elizabeta Musliu

Antigona Rustolli

Sadete Shkodra

Drita D'avanzo

Sherife Sherifi

Odeta Katundi

Vera Laçi

Tags: Fikrije Lushaku, Fikrije Lushtaku


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet