Më mbaj mend (për 1 muaj)

Finem
 • Emri i Vërtetë:
 • Klejdi Dogjani
 • Vendlindja:
 • Tiranë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 21 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 28 Tetor 1998
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♏ Akrepi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  1590
Këndon kryesisht: hip-hop

Finem është këngëtar i njohur. Megjithese shume i ri ne moshe, Klejdi Dogjani apo Finem sic njihet nga publiku, ka arritur qe ne shume pak kohe te behet nje emer premtues i industrise se muzikes bashkekohore. Ai dallon ne stilin e tij unik.

Me date 20 Maj 2019, Finem publikon kengen e tij te pare “Benzi” ne bashkepunim me nje tjeter reper te ri ne industrin e muzikes, Solo. Kenga arriti qe ne shume pak kohe te marre miliona klikime dhe te behet hiti i momentit.

Me date 27 Qershor 2019, Finem u be pjese e “Friends Entertainment”, nen menaxhimin e se ciles ndodhen edhe shume artiste te tjere te talentuar si Tayna etj.

Më datë 29 Korrik 2019, Finem publikon videoklipin "Koka Prej Tirone".

Më datë 16 Gusht 2019, Finem & Solo publikojnë videoklipin "Jeni T'lodh".

Më datë 21 Tetor 2019, Finem publikon videoklipin "N’Katror".

Më datë 6 Shkurt 2020, Finem publikon videoklipin "Panama".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

87

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet