Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Finem - D&G
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "D&G".
3. Video është e këngës "D&G", por nuk këndohet nga Finem.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Finem - D&G Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  15

Komente

Asnjë Koment

14/04/2020

2020-04-14T08:57:46+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "D&G" kënduar nga Finem.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 11 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
11

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Azet & Albi - D&G

[Azet:]
Prrt, haha!
Lucry

Ich fick' Feinde, hier geht es nicht um Business und Geld
Cht-puh (Hahahahahaha), *****, alles stimmt, alles echt (Huh)
Mit der Straße seit der Kindheit vernetzt
Ich hab' Bullen an den Fersen, sie ermitteln verdeckt
Was für Klickzahl'n und Rap? Frag mal nach meinen Namen
Geladene Scharfe wartet auf Straße, zähle nur Taten
Drei Männer vermummt
Wir starten noch nicht den Wagеn
Wir warten vor deiner Haustür, dеnn Wölfe jagen die Schafe
Walther P99, ich lade nach
Für das, was du mir gesagt hast, musst du Strafe zahl'n
Siehst du mich ausm Auto, drück aufs Gaspedal
KMN, meine Gang, international
Durch die Stadt, S-Klasse matt
Die Aussicht zwar geil, doch hässliche Nacht
Drei Mio Umsatz, Hälfte verprasst
Vielleicht sollt ich spar'n, doch ich denk' nicht nach

[REF. Azet & Albi:]
Drogen und Geld
KMN fickt das Geschäft
Bin am Handy, bis die SIM-Karte brennt
Drogen und Geld
Ich hab' mich nie versteckt
Guck mein'n Bruder an, er bricht das Gesetz
Drogen und Geld
KMN fickt das Geschäft
Bin am Handy, bis die SIM-Karte brennt
Drogen und Geld
Ich hab' mich nie versteckt
Guck mein'n Bruder an, er bricht das Gesetz (Ey)
Drogen und Geld

[Albi & Azet:]
Wenn wir kommen, macht es pah-pah-pah-pah
Lass das Geld für mich laufen wie bei Kanak Attack
Ja, die Welt, sie ist dreckig nach ein paar Jahren Haft
Kommst du raus, macht dich Staub und dein'n Ballermann satt
Fick dein'n Hype, wir sind da, machen weiter wie bisher
Guck mich an, ich mach' ein Album und werd' einfach Millionär, easy, easy, easy
Gift, sag mir, wo sind meine Feinde?
Wenn du ficken willst mit mir, findet man nicht mal deine Leiche
Wir sind immer noch die Gleichen, gib mir einen Grund
Bin im Auto mit den Jungs, halt' die Wumme in deinen Mund
Bleiben hundert Prozent unterm Radar
Keine Wahl, jagen Umsatz, Umsatz, illegal, illegal
Durch die Stadt, hab' dein'n Namen auf mein' Zettel
Du hast Angst, deshalb kriegst du eine Weste
Du kannst sicher sein, wenn ich dich einmal treffe
Hab' die Eier und die Wumme, warte nur auf die Adresse
E din mir ti

[REF.:]
Drogen und Geld
KMN fickt das Geschäft
Bin am Handy, bis die SIM-Karte brennt
Drogen und Geld
Ich hab' mich nie versteckt
Guck mein'n Bruder an, er bricht das Gesetz
Drogen und Geld
KMN fickt das Geschäft
Bin am Handy, bis die SIM-Karte brennt
Drogen und Geld
Ich hab' mich nie versteckt
Guck mein'n Bruder an, er bricht das Gesetz

[Azet:]
Drogen und Geld
Drogen und Geld
Drogen und Geld
Drogen und Geld

Dafina Zeqiri - D&G

Dafina:
Ishe i pari qe me donte aq shum,
Sdija cka esht perkushtimi tek un..
Doje t'rinim dit e nat non stop,
Enderroja sikur kisha gjetur gjithqka..
Esht ilegale qe te them t'pelqej
Edhe pse ti nji tjeter
Femer sot ti ndjen beybeee..
uou ouu uouuu

M'premtove se bashk do te Rrim,
Po ti sot po e shkel..
Se nuk do te kthehesh prap tek un
Edhe sikur te ket nje cmim..
Un s'dorzohem prap
Se dua me cdo kusht
Te't kem ty ouu yeaah..

2x
Saa vlen ti me thuaj ta dii
kur sdo ndalem te mendoj se te kam
sot un besoj se jam ne koh
ty te te fitoj zemer un kjo jam..

Getoar:
Nuk esht keq me mbajt shpresa haa
Po per mu ma shum vlen besa haa
Tka ro N'mend me vonesa..
Ti po menon qe une veten e shes aaa
E pret 1 here n'jet edhe sesht e vertet.
Senet qe ndodhin te gjdo dy vet a
E pret 1 here n'jet edhe sesht e vertet.
Mos o personi 3t qe per mue jet
Per jet

Dafina:
M'premtove se bash do te rim

Getoar:
Yeeah premtimi zgjati 1 dit 1 vit
M'varet sa ti do
Cka ti thu a dona me ngu
A mos m'duhesh ti mu bey bee

Dafina:
Sikur te ket nje cmim

Getoar:
Aty munet dicka me pa
Se mundet mos me pas probleme pa mas
Mvaret qysh ti je
Qa apo don me pas diqka me mu me pas
Haaa GEASYY

REF:
Sa vlen ti me thuaj ta dii
Kur sdo ndalem te mendoj se te kam
Sot un besoj se jam ne koh
Ty te te fitoj zemer un kjo jam..

Sa vlen ti me thuaj ta dii
Kur sdo ndalem te mendoj se te kam
Sot un besoj se jam ne koh
Ty te te fitoj zemer un kjo jam..

Ti e di e ndjen ..
Ii e di se un me ty
Jam baabbyy
Ouu zemer me fal
Se un te yee yee jaa

REF:
Sa vlen ti me thuaj ta di
Kur sdo ndalem te mendoj se te kam
Sot un besoj se jam ne koh

Sa vlen ti me thuaj ta di
Kur sdo ndalem te mendoj se te kam
Sot un besoj se jam ne koh
Më Shumë Këngë Nga Finem:


Komente mbi këtë këngë