Më mbaj mend (për 1 muaj)


Finesa Sadiku - Mengjesi Ne Fshat

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mengjesi Ne Fshat".
3. Video është e këngës "Mengjesi Ne Fshat", por nuk këndohet nga Finesa Sadiku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Finesa Sadiku - Mengjesi Ne Fshat  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Muzika & Teksti:

Arta Haziri Nuhiu

Orkestrimi:

Qazim Kryeziu

Pjesëmarrëse në

Çelesi Muzikor 10 Junior

Komente

Asnjë Koment

24/04/2016

2016-04-24T11:08:18+00:00O sa bukur, sa kënaqësi nè fshat un kur shkova
sa shun këngë e melodi që n'agim dëgjova.
E i pari zgjohet gjeli "Kikirikuku"
Hello ladies i thot pulave,
My dear ladies! How are you?

REF. 2x:
Pula madhe kryetare, bënte "kokoko"
Not good darling, We are sorry
askush nuk na solli gjë.
E qenushut nga shtëpiza
nxjerrin kokën n'derë,
lëpijne buzët me knaqësi
kane ngrënë zogun e zi.

Miau mjau mjau duke kërcyer,
maçoku me macen vjen,
miau mijau We are sorry
gjith vezet kam ngrën
Kjo që ndodhi at mëngjez,
S'ishte si gjithmonë,
sepse gjyshja ime u zgjua shumë vonë.

REF. 2x:
Pula madhe kryetare, bënte "kokoko"
Not good darling, We are sorry
askush nuk na solli gjë.
E qenushut nga shtëpiza
nxjerrin kokën n'derë,
lëpijne buzët me knaqësi
kane ngrënë zogun e zi.


Më Shumë Këngë Nga Finesa Sadiku:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet