Më mbaj mend (për 1 muaj)


Fisnik Ristemi - Tetovare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tetovare".
3. Video është e këngës "Tetovare", por nuk këndohet nga Fisnik Ristemi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Fisnik Ristemi - Tetovare  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Ti Po Më Kallë"

Komente

Asnjë Koment

05/02/2013

2013-02-05T09:46:15+00:00Këtë këng që e kam nis
veç për ty du me këndu
Je ma e mira e Shqiptaris
Këngën ty ta kam kushtu

Syt' e tu përplot magji
më e bukra më je ti
dhe krejt botën me ma fal
nuk te ndrroj o sa t'jam gjall

Refreni:
Je si lule, lule bore
Moj e heshme cauc Tetove

E ta kam ble unazën haj në Gostivare
Bashk ta lidhim besën o Moj Tetovare
Zemrën ty ta fala, me ty kam lidh besën
O moj Tetovare, nuse kam me t'marre

Këtë këng që e këndoj
vetëm ty po ta kushtoj
Mali Sharr ta dha freskin
e Pollogu bukurin

Syt' e tu përplot magji
më e bukra më je ti
dhe krejt botën me ma fal
nuk te ndrroj o sa t'jam gjall

Refreni:
Je si lule, lule bore
Moj e heshme cauc Tetove

E ta kam ble gjerdanin, hajde në Prizrene
O Moj Tetovare, moj lule pranvere
Zemrën ty ta fala, me ty kam lidh besën
O moj Tetovare, nuse kam me t'marre

Je si lule, lule bore
Moj e heshme cauc Tetove
Zemrën ty ta fala, me ty kam lidh besën
O moj Tetovare, nuse kam me t'marre (2x)


Ky tekst u dërgua nga  Albafi23
Më Shumë Këngë Nga Fisnik Ristemi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë