Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fisnikët

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  43
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Fisnikët është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Fisnike ne jeten e perditshme, fisnike ne familje, FISNIKE ne art. Ky eshte grupi i njohur pop-rock, i cili rriti dhe edukoi me muziken e tij per dekada me radhe gjenerata te ndryshme te rinjsh. Te vleresuar nder vite me cmime, grupi kosovar hyri ne historine e muzikes shqip qe ne vitet ’78, duke krijuar hite, jo vetem ne nje zhaner te pa levruar shume deri asokohe, por edhe me tekstet, te cilat per here te pare tek ne vinin krejt ndryshe; me mes...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Anëtar i grupit

Agim Gerguri

Faqja

Zyrtare

Komente

2 🔥Bakllava (2009)

★★★★★

Evergreen (2004)

★★★★★

20 Vjet Me Ju (2000)

★★★★★

Kur Të Vjen Pleqria (1994)

★★★★★

Zotëria Juaj (1991)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (4)

8
6
10
2

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Grupi Tonic

Gjurmët

403

Humus

Jutbina

Elonida

Minatori

Oda

TNT

Djemte E Detit

Tags: Fisniket, Grupi Fisniket, Agim Gerguri


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet