TEKSTESHQIP

Fisniket
Jeta Vazhdon
Lyrics

Dhe bora ngrin qytetin,
askund nuk shoh njeri
Eci rrugeve i vetem,
mendja prap me shkon ne ty

Dhe jeta prap vazhdon,
e ti me mua nuk, je
e pranoj se veshtire e kam,
qe kur shkove e mua me le, 2 x

ref:E di se dimri do te kalon,
dhe ditet e ngrohta do te vine,
tjeter vashe zemren ma gezon,
tjeter vashe doren do te ma shtrine,... 2 x

I njoh lojrat e tua,
shikimin tend mire e di,
genjen kur thua te dua,
dhe kur permend dashurin,

Nje dite prap do te kthehesh,
t`me bashkohesh perseri
Do te kerkosh dere me dere,
sdo te jeme atehere ne shtepi

DËRGOI: