A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Fitnete Rexha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  92
(1933-2003)  
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
BIOGRAFIA: Fitnete Rexha është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së mesme. Fitnete Rexha, “Artiste e Merituar” në vitin 1961 ishte një ndër këngëtaret më të shquara të muzikës popullore të Shqipërisë së mesme, kryesisht të muzikës popullore qytetare tiranase. Fitnetja bie në kontakt me traditën e muzikës popullore qytetare tiranase në familjen e saj. Vajza më e vogël e Bab Rexh Delisë “Hero i Popullit”, familja krutane e të cilit njihet për vlerat e traditës, kultivonte prej shumë brezash këngën popullore. Rreth...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Popullore Të Shqipërisë Së Mesme


» Dërgo Një Këngë »

Moj Tiranë E Bukur


Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:

Artiola Toska

Merita Halili

Marie Kraja

Liliana Kondakçi

Irini Qirjako

Klea Huta

Vaçe Zela

Anita Bitri

Maya Alickaj

Irma Libohova


Tags: Fitnete Rexha

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019