Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fitnete Rexha - Cu Qush Heret Sabahile Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

O ç'u qush heret sabahile

O ç'u qush heret o sabahile heret fort
O musha durt me trandafile e qaj me lot 2x

O qaj me lot moj bukuri zemrën time ç'ma ke kput
O karafili në saksi dit për dit tuj zbukuru
Aman xhanem aman

O karafili i kuq si gjaku për sevda
O sa më shpejt më zu meraku i shkret mër vlla 2x

O meraku ma i rond si plumbi
Mori zemër katilesh
O rash me fjet moj s'më zu gjumi
Desh më luti menja e kres aman xhanem aman

O bjen dalldysha o n'deg t'ullinit për me fjet
O ju çallgija o ç'i po bini me shum lezet2x

O muhabetin ta bojm bashk askërkushi mos ta dij
O fjala mos t'a dali jasht
Ta dim vetëm un' e ti
Aman xhanem aman


Ky tekst u dërgua nga Klarinetisti

Fitnete Rexha - Cu Qush Heret Sabahile
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Cu Qush Heret Sabahile".
3. Video është e këngës "Cu Qush Heret Sabahile", por nuk këndohet nga Fitnete Rexha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Fitnete Rexha:


Komente 0