Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fitnete Rexha - Keputa Nje Trendafil Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  9

Erdh pranvera me t'jeshile
Ç'i rash bahçes për midis
Këputa nji trandafile
Për kujtim të dashunis

Këputa nji trandafile
Për kujtim të dashunis

Rreth e qark lule të kuqe
Karafilat o në saksi
S'të ka kush moj buz burbuqe
Sikur un s'te don njeri

S'të ka kush moj buz burbuqe
Sikur un s'të don njeri

Jasemin të vinte era
Kur t'i putha moj të dy syt
Asoj nate moj mun ke dera
Në kranor ma vune kryt

Asoj nate moj mun ke dera
Në kranor ma vune kryt

Më buzqesh njiher me shende
Ma jep zemren o të qendroj
Të lutem moj mos më lene
Se pa ty nuk mund të rroj

Të lutem moj mos më lene
Se pa ty nuk mund të rroj


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber


Nuk kemi video për këtë këngë.
Fitnete Rexha - Keputa Nje Trendafil
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Keputa Nje Trendafil".
3. Video është e këngës "Keputa Nje Trendafil", por nuk këndohet nga Fitnete Rexha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Fitnete Rexha:


Komente 0