Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fitnete Rexha - Kenga E Halit Garnise Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Ftyni era u çel taraba
Çou Halil se Avdi Aga

Çou Halil se Avdi Aga
Me treqin sejmen përmrapa

Musta i vogël u çu në kom e
Kërkon armët ku i kam lon e

Na i ka mshehun miku mram e
Paska mene me na zan e

M'paç në qaf ti mori motër
Qi m'rrejte më prune n’Shkodër

Qi m'rrejte më prune n’Shkodër
Ty mos të left kurr djal në votërr

Mos t'm'left djal e mos m'left çik e
Kët pun motra s’e kam dijt e

Shkoi nji jav e shkun pes dit e
Preu të shoqin me gjith të birt e

Kur ja vuna thikën burrit
Sikur me dulën vlleznit prej vorrit

Kur ja vuna thikën djalit
Thash se më dulën syt e ballit


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber

Fitnete Rexha - Kenga E Halit Garnise
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenga E Halit Garnise".
3. Video është e këngës "Kenga E Halit Garnise", por nuk këndohet nga Fitnete Rexha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Fitnete Rexha:


Komente 0