Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fitnete Rexha - Kënga E Bajram Currit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Bajram Curri
Fjal ka çu e
A po vini sot
Me m'nimu e

A po vini sot
Me m'nimu e
Se Sulltani bre
Na ka çu e

Se Sulltani bre
Na ka çu e
Shemshir pashen o
Me na shtru e

Me na shtru ket cop
Shqipenije
Dun te dhejta bre
Dun verxhije

Dun verxhije bre
Dun nizame
Kan çit topat
Ne istikame

Kan çit topat
Ne istikame
Grat e Pejes
U çun ne kam e

Grat e Pejes
U çun ne kam e
Po i thon Pej o
Po i thon Gjakove

Po i thon Pej e
Po i thon Gjakove
S'na pin vergji
S'na pin nizame


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber


Nuk kemi video për këtë këngë.
Fitnete Rexha - Kënga E Bajram Currit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kënga E Bajram Currit".
3. Video është e këngës "Kënga E Bajram Currit", por nuk këndohet nga Fitnete Rexha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Fitnete Rexha:


Komente 0