Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Fitnete Rexha - Kumuri E Elbasanit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

08/02/2013

2013-02-08T17:38:44Kumuri e Elbasanit
Këndon herët në mëngjes
Po shkëlqen ylli i karvanit
Ndriçon sytë e Paqizes

Po shkëlqen ylli i karvanit
Ndriçon sytë e Paqizes

Je e bukur si hyri e
Si menekshe në pranverë
Ku të kam moj kumuri e
Thuja kangës dhe nji herë

Ku të kom moj kumuri e
Thuja kangës dhe nji herë

Mos e merr veten për kambë
Zgjidhe shokun djal të ri
Të ju shof si yll e hanë
Dy zamak për bukuri

Të ju shof si yll e hanë
Dy zamak për bukuri

Nuk do t’kem aspak zili e
Kur të shof unë tuj shetitë
Me dashnorin nazeli e
Jeni bashku dy të ri

Me dashnorin nazeli e
Jeni bashku dy të ri


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Fitnete Rexha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet