Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fitnete Tuda

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  22
  • Vendlindja:
  • Strugë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Fitnete Tuda është një këngëtare dhe autore këngësh e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Fitnete Tuda është një këngëtare dhe gazetare e mirënjohur shqiptare nga Struga. Fitnete Tuda e kaloi fëmijërinë në Kosovë, ku mbaroi dhe shkollën fillore dhe të mesme. Në moshën 20 vjeçe për arsye objektive së bashku me familjen u kthye në Strugë. Për një kohë të gjatë ka punuar si gazetare dhe njëherit edhe e ka udhëhequr së bashku me të vëllain Televizionin Privat në Strugë "Art Kanal". Gjithashtu për disa vite me radhë ka qenë edhe drejtoresh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Kanali

Youtube

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (2)

4
9

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY

Artistë Të Ngjashëm:

Valentina Saraçini

Burbuqe Rada

Megi Zonja

Rozeta Doraci

Morena Reka

Myfarete Laze

Shahindere Bërlajolli

Irma Gurakuqi

Suzana Qatipi

Jolanda Dhamo

Tags: Fitnete Tuda


Komente mbi këtë artist