Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fjolla Gashi

Fjolla Gashi
  • Vendlindja:
  • Suhareke 
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 18 Nentor 1986
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♏ Akrepi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  52

Fjolla Gashi është këngëtare e njohur. Ajo ka lindur dhe e rritur vjen nga qyteti i Therandes/Suhareke. Fillet e muzikes i kishte qe nga shkolla fillore e deri me tani sic e shohim me shume vullnet ne profesionin qe ka. I pelqen thjeshtesia dhe per muziken ajo thot qe e ben me shum knaqesi dhe se e adhurone shume. Me pak fjale ajo thot qe muzika eshte frymezimi i saj dhe se nuk do te ndalet asnjehere. Ne vitin 2006/2007 ishte soliste e grupit Hana Band me kengen 'Dit pas dite'.

Në Shtator 2009, Fjolla Gashi & Denik Prizreni marrin pjesë në Zambaku I Prizrenit 2009 me këngën "Dritë E Syve Te Mi".

Më datë 29 Prill 2015, Fjolla Gashi publikon videoklipin "Askend Tjeter". Me këtë këngë, Fjolla Gashi merr pjesë në Prizreni Music Fest 2015 në vitin 2015.

Më datë 9 Nëntor 2015, Qendra publikojnë videoklipin "Ti Je", në bashkëpunim me Fjolla Gashi & Agush Idrizi.

Më datë 15 Shkurt 2016, Fjolla Gashi publikon videoklipin "Moj Shqiperi".

Më datë 26 Shkurt 2017, Fjolla Gashi publikon videoklipin "Kthema Zot".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0