Më mbaj mend (për 1 muaj)

Flaka E Janarit

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.6 / Votuan:  8
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Flaka E Janarit është një festival muzikor e njohur. Flaka e januarit është një manifestim letrar që mbahet në Gjilan, në shenjë respekti për atdhetarin dhe shkrimtarin disident Jusuf Gërvallën. Flaka Janarit ka traditë mbi 12 vjeçare. Laureat e shpërblimit Flaka e Janarit janë shumë shkrimtarë. Në këtë aktivitet të madh priten performanca, shfaqje dhe koncerte që prekin artin skenik, pamor, muzikor dhe letrar....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Evente Të Ngjashme:

Prizreni Music Fest

Polifest

Kosova Fest

Zhurma Show

Zambaku I Prizrenit

Videofesti

Akordet E Kosoves

Çelësi Muzikor

Musical-Fest

Shkodra Fest

Tags: Flaka E Janarit


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet